Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Steelheart

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Steelheart 1990 senesinde Amerika’da Red Alert ismiyle kuruldu.Grubun kadrosunu bas gitarda James Ward ,gitarda Chris Risola,davulda Jack Wilkinson ve vokalde Michael Matijevic oluşturuyor.Daha sonra Rge Of Angels grubunun lead gitaristi Frank DiConstanzo gruba katıldı.Bu sırada John Fowler davulda Wilkinson ile yer değiştirdi.Demo çalışmaları bu kadroyla başladı.Demolarını MCA’ya gönderdikten sonra anlaşma imzaladılar ve isimlerini Steelheart olarak değiştirdiler.

1990 senesinde ilk albümleri ‘’Steelheart’’ ilk günde 33.000 sattı.’’She’s Gone’’ şarkısında Matijevic’in vokali ve şarkının solosu uluslararası statüde grubu bir numara yaptı.17 hafta boyunca bir numara kaldılar.İkinci single ‘’I’ll Never Let You Go’’ aynı başarının devamını getirdi.

1992 senesine gelindiğinde ise grubun ikinci albümü ‘’Tangled In Reins’’ piyasadaydı. «Sticky Side Up» gibi bir glam şarkısının yanında ‘’Mama Don’t You Cry’’ gibi balladlarda içeriyordu.Daha sonra Slaughter grubuyla turneye çıktılar ve Matijevic sahne şovunda üzerine düşen kiriş yüzünden ciddi derecede hastalandı ve grup dağıldı.

1996 senesinde Matijevic;gitarda Kenny Kanowski,bas gitarda Vincent Mele ve davulda Alex Makarovich’i yanına alarak yepyeni bir kadroyla Steelheart’ı yeniden topladı.Aynı sene üçüncü albüm ‘’Wait’’ raflarda yerini aldı.

10 senelik bir ayrılığın ardından 2006 senesinde ‘’Just A Taste’’ ve ardından 2007 yılında «Samurai Expected» adlı albümü çıktı.Son albümleri «Good 2B Alive» dir.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

106.625dinleyici toplam
1.072.812skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

En Çok Dinleyenler