Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

The Cardigans

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Müzik tarzları albümden albüme farklılık gösterse de indie pop/rock icra eden The Cardigans, kurulduğu günden bu yana inişler çıkışlar yaşamış olsa da bu türü oldukça iyi sergileyen gruplar arasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

İkisi de heavy metal müzisyeni olan Peter Svensson ve Magnus Sveningsson grubu Jönköping, İsveç’te, davulda Bengt Lagerberg, klavyede Lars-Olof Johansson ve solist Nina Persson ile 31 Ekim 1992’de kurmuşlardır. Küçük bir apartman dairesinde beraber yaşarlarken yapımcı Tore Johansson’ın duyduğu bir demo kaydı yaparlar ve bu onların Malmö’daki bir stüdyoya kayıt için davet almasına neden olur. 1994’te çıkış albümleri olan Emmerdale İsveç ve Japonya’da(1997’de uluslararası olarak yeniden yayınlandı) yayınlanır. Albüm İsveç radyo hiti olan «Rise & Shine» şarkısını içeriyordu ve sonraları Slitz dergisindeki ankette 1994’ün en iyisi olarak seçildi. 1994 yılının geri kalanı Avrupa turları ile ve 1995 senesinde tüm dünyada yayınlanan Life albümünü hazırlamakla geçer. Life uluslararası bir başarı kazanır, bir milyon kopyadan fazla satarken Japonya’da platin albüm başarısına erişir. 1996 yılında Minty Fresh etiketiyle ABD’de yayınlanan Life albümü aslında Emmerdale ve Life albümündeki şarkıların bir toplaması niteliğindedir. Life belki de ilk albüme hicivsel bir karşılık olup ve görülmektedir ki bu düzenlemeler grubun yenilikçi bir yöne geçmesini sağlamıştır.

Life başarısından sonra, The Cardigans dünya çapında 1996’da First Band on the Moon albümünü yayınladıkları Mercury Records’a geçer.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.502.612dinleyici toplam
31.055.181skroplama toplam
#466 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler