Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

The Game

Resimler

  • 25.527.002
    skroplama
  • 1.858.394
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Jayceon Terrell Taylor(d. 29 Kasım 1979),sahne adıyla The Game, ABD’li rap şarkıcısı. 2005 yılında ilk stüdyo albümü The Documentary ve iki Grammy adaylığıyla şöhrete kavuştu. O zamandan bu yana, Batı Yakası hip hop sahnesini yeniden piyasaya taşıması ve Doğu Yakası rapçileriyle olan rekabetiyle de tanındı.
İlk iki albümünün Billboard 200 listesine zirveden giriş yapmasının yanı sıra, The Game diğer rapçilerle olan kavgalarıyla da ün kazandı. The Game’in müziği, hip hop’ın Compton, Kaliforniya’da popüler bir alt türü olan gangsta rap’tir.

HAYATI ve KARİYERİ

Jayceon Terrell Taylor, Los Angeles, Kaliforniya’da Lynette Baker ve George Taylor Jr.’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Compton, Kaliforniya’daCrips çetesinin yakınlarında büyümesine rağmen, Bloods çetesinin bir üyesi oldu.
Ekim 2006’da MTV News muhabiri Sway Calloway’e verdiği bir röportajda, The Game ailesini «disfonksiyonel» olarak tanımladı ve babasının, kız kardeşlerinden birine sarkıntılık ettiğini iddia etti.1999’da Compton High School’dan mezun olduktan sonra,Taylor, Washington State University’de basketbol öğrenimine başladığını, ancak uyuşturucu iddiaları nedeniyle ilk yarıyılda uzaklaştırıldığını öne sürdü. Fakat, üniversitenin atletik departmanı bu iddiayı çürüttü.Çünkü Taylor, tamamen sokak hayatını benimsemişti ve uyuşturucu satmaya başlamıştı.On sekiz yaşına geldiğinde, yarı-ağabeyi Big Fase 100 adıyla da bilinen Pirus çetesinin lideri George Taylor III’nin izinden gitmeye karar verdi.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.858.394dinleyici toplam
25.527.002skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler