Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

The Mars Volta

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

The Mars Volta, Cedric ve Omar ikilisinin eski grupları At the Drive-In’den ayrıldıktan sonra, ses uzmanı Jeremy Micheal Ward ile birlikte çalıştıkları De Facto isimli deneysel dub grubunu, klavyeci Isaiah Owens ve bas gitarist Eva Gardner’ın gelmesiyle beraber yepyeni bir projeye dönüştürmesi sonucu oluştu. Cedric ve Omar’ın amacı yaratıcılıklarını ifade edebilecek yeni bir gruptu ve De Facto’da Cedric davul, Omar da bas çalarken bunu yapamıyorlardı. Grup baterist Blake Hemming ile ilk demolarını oluşturan iki şarkı kaydettikten sonra, baterist Jon Theodore’u tercih etti. Daha sonraları adından çok söz ettirecek olan Jon Theodore ile ilk konserlerine çıkıp üç şarkı kaydeden The Mars Volta, bu üç şarkıyı 2002 yılında Tremulant EP adı altında piyasaya çıkardı.

Tremulant EP’den sonra bas gitarist Eva Gardner ile yollarını ayıran topluluk, bir yandan turneye çıkıp konserlere devam ederken, diğer yandan ilk albümlerinin hazırlıklarına başladı. Albüm kayıtları sırasında bas gitarist sıkıntısı yaşayan gruba Red Hot Chili Peppers’ın (RHCP) bas gitaristi Flea yardım etti. Flea albümdeki 10 şarkının 9’unda bas gitar çaldı. Bir diğer RHCP üyesi ve gitarist Omar Rodriguez’in yakın arkadaşı olan John Frusciante de albümde yer aldı. Son olarak Rick Rubin’in yapımcılığını üstlendiği De Loused in the Comatorium 2003 yılının Haziran ayında, Gold Standard Laboratories ve Universal Studios etiketleriyle raflardaki yerini aldı. Grup, albüm çıkmadan önce başladığı turneyi, ses uzmanı Jeremy Micheal Ward’un aşırı dozda eroin kullanımı sebebiyle ölmesi üzerine yarıda bıraktı. De Loused in the Comatorium grubun en başarılı albümü oldu ve Amerika‘da 500.000’e yakın sattı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.001.639dinleyici toplam
45.495.825skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler

E-Bülten

Universal Music Group Universal Music'in özel turuna katıl, The Mars Volta hakkındaki ürün ve promosyon güncellemelerini al.