Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

The Pussycat Dolls

Resimler

The Pussycat DollsHQ
  • 26.910.994
    skroplama
  • 1.916.445
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1995 yılında Christina Applegate’in küçük bir dans grubu olarak doğan The Pussycat Dolls, kadrosunda Nicole Scherzinger (vokal; 2003 Amerikan Popstar yarışması birincisi ‘Eden’s Crush’ın solisti), Kimberly Wyatt, Carmit Bachar, Jessica Sutta, Melody Thornton ve Ashley Roberts’ı bulunduruyor.

Fikir sahibi koreograf Robin Antin ile çalışan grup, bir süre sonra Christina Applegate’in önerisiyle Johnny Depp’in sahibi olduğu The Viper Room Kulübünde çıkmaya başladı. Bir gün provalarını izleyen Johnny Depp, “işte ben bunun için bir Kulüp aldım” dedi ve başarılarını onayladı. 1995-2001 yılları arasında Los Angeles’daki bu kulüpte sahne alan Pussycat Dolls, 2002 yılında The Roxy’de sahne almaya başladı.

“PCD” adlı albümleri 13 Eylül 2005’te çıkartan The Pussycat Dolls, albümdeki ilk single “Don’t Cha” ile İngiltere Single Listesi’nde ilk sıraya yükseldi. Albümden çıkan 2. single “Stickwitu” Top 40’a girdikten bir ay sonra, Top 10’da ve iki ay sonra da İngiltere Single Listesi’nde 1. sıraya oturdu. Albüm altın plak alırken, aynı zamanda Billboard Müzik Ödülleri’nin de sahibi oldu ve yine aynı yıl “Don’t Cha” ile İngiltere Smash Hits’de “Yılın En İyi Videosu” ödülüne layık görüldü.

Grup üyelerinden sadece grubun lead vokalisti Nicole Scherzinger’in sesinin güzel olduğu ve diğer üyelerin sadece göz doldurmak için orada oldukları söylense de Melody, «Beep», «Bite The Dust», «Buttons», «I Don’t Need A Man», «Hot Stuff (I Want You Back)», «Sway», «Tainted Love/Where Did Our Love Go»,»Stickwitu» ve «Flirt»; Carmit «I Don’t Need A Man», «Beep», «Flirt», «Hot Stuff (I Want You Back)», «Right Now»,»Stickwitu», ve “Tainted Love” parçalarında solo çıkışlar yaparak kendilerini kanıtlamışlardır.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.916.445dinleyici toplam
26.910.994skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler