Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

The White Stripes

Resimler

  • 113.318.085
    skroplama
  • 2.619.531
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Amerikalı rock ikilisi The White Stripes, Detroit’li Jack White (gitar, vokal, piyano) ve ablası Meg White (davul) tarafından 1997 yılında kuruldu. Kendilerine White Stripes adını vermelerinin sebebi ise Meg’in çizgli nane şekerlerini çok sevmesi… Grup üyeleri önceleri her ne kadar kardeş olduklarını iddia etseler de medyada ikilinin boşanmış bir çift olduğu ve evlilik cüzdanlarının bulunduğuyla ilgili dedikodular mevcut.

1997 yılı itibariyle bir çok bağımsız plak şirketiyle çalışmaya başlayan White Stripes, ilk single’ı “Let’s Shake Hands”i 1997 yılında yayınladı. Grubun müzik anlayışı, saf rock’n roll yapmaktı. İlk çalışmaları ise, garage rock ve punk karışımıydı.

White Stripes, kendi adını taşıyan ilk albümünü 1999 yılında yayınladı. 1999 ve 2000 yıllarında Pavement and Sleater-Kinney adlı grupların turnelerinde sahne alarak Amerika’da tanınmaya başlanan grup, 2000 yılında “De Stijl” albümünü piyasaya çıkardı ve sonra dünya turnesine çıkarak Japonya ile Avusturalya’da büyük bir ilgi gördü.

Grubun tüm dünyada tanınması ise 2001 yılında çıkardıkları “White Blood Cells” albümü ile oldu. Albümden çıkan ilk single “Fell In Love With A Girl” olurken, parçaya çekilen video klibin yönetmenlik koltuğunda Michel Gondry bulundu. Bu single ve video klip ile MTV Video Ödülleri’ne dört ayrı kategoride aday gösterilen grup, bu adaylıkların üçünü kazandı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

2.619.531dinleyici toplam
113.318.085skroplama toplam
#56 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler