Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Thousand Foot Krutch

Turnede

Resimler

The End Is Where We Begin Promo (PNG)
  • 16.365.390
    skroplama
  • 615.519
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Thousand Foot Krutch Trevor McNevan (vokal), Steve Augustine (bateri), Joel Bruyere (bas gitar) ve Nick Baumhardt (gitar)’tan oluşan Kanadalı bir alternatif Christian Rock grubudur. McNevan ve Augustine aynı zamanda FM Static adı altında müzik yapmaktadırlar; Joel Bruyere aynı zamanda The Drawing Room isimli kendi projesini başlatmıştır; ayrıca McNevan Three Days Grace, Falling Up, KJ-52, Demon Hunter, Hawk Nelson ve Manafest gruplarına da konuk vokal olarak katkıda bulunmuştur.

Trevor McNevan grubu liseye gittiği sırada Toronto’nun kuzeydoğusundaki Ontario’nun Peterborough şehrinde kurmuştur. Grubun ilk kadrosu gitarda Dave Smith, bas gitarda Tim Baxter ve bateride Trevor’ın kuzeni Three Days Grace’in bateristi Neil Sanderson’dan oluşuyordu.

İlk albümleri olan Shutterbug 1995 yılında yayınlanmıştır. Neil Sanderson (baterist) aynı zamanda Groundswell’de (Three Days Grace’in ilk versiyonu). İki grup birlikte çok fazla zaman geçirmiş ve McDonalds’da bile çalışmışlardır.

İkinci albümleri, (Thousand Foot Krutch adı altındaki ilk albüm) That’s What People Do 1998’de bağımsız olarak yayınlanmıştır ve baskıları tükenmiştir. 5000 kopyadan fazla satmıştır. TFK Ontario ve yurt dışında yerel kötü şöhret merdivenini tırmanmıştır. Ontario ticari radyosu CKWF 101.5 FM’in kulaklarına kendi memleketleri olan Peterborough’da ulaşıp, bağımsız kayıtlarından ilk single olan «Rhyme Animal»ı rotasyonlarına ekleme şansını elde etmişlerdir. Dinleyiciler tarafından beğenilmiş ve 2 ay içerisinde yılın en çok istenilen 5 şarkısından biri olup çıkmıştır.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

615.519dinleyici toplam
16.365.390skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler