Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Twisted Sister

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Twisted Sister New York City’de kurulmuş bir Amerikan glam rock grubudur. İlk glam metal gruplarının bazılarının yaptığı gibi Iron Maiden, Judas Priest gibi klasik heavy metal gruplarının müziğini yansıtmaları ve bunun yanında farklı bir imaja sahip olmaları nedeniyle grup glam grubu olarak anılmaktadır. Bununla birlikte grubun vokali Dee Snider bir röportajında: Twisted Sister’ın bir glam grubu olduğuna katılmıyorum nitekim “glam” kelimesi “glamour” dan gelmektedir yani çekici demektir.Fakat bizlerin çekici olduğu söylenemez.Bunun yerine “hid” kelimesini kullanmak daha uygundur.Çünkü bizler “hideous” yani iticiyiz.

1972 yılında gitarist Jay Jay French tarafından kurulan grubun tüm parçaları ön vokal Dee Snider tarafında yazılmıştır.Dee, Twisted Sister’ı “Slade grubunun Sex Pistols ile birleşmesi” olarak tanımlamaktadır.Grubun en bilindik parçaları We’re Not Gonna Take it ve I Wanna Rock 80’lerde çok popüler oldu ve sürekli MTV ekranlarında yayımlandı.Grup şarkılarında genelde çocuk-aile çatışmasından ve eğitim sistemindeki olumsuzluklardan bahsetmektedir.

Twisted Sister gitarist Jay Jay French’in 1973 yılında Silverstar isimli gruba katılmasıyla başladı.O günlerde French sahne ismi olarak Johnny Heartbreaker’ı kullanıyordu.Daha önceden bazı yerel gruplarda ve Kiss grubunun kökleri sayılan Wicked Lester’da çaldı.Sonradan grubun ön vokali Michael Valentine’in fikriyle grubun adı Twisted Sister olarak değiştirildi.Valentine ve diğer gitarist Billy Diamond bir süre sonra vokal görevini French’e bırakarak gruptan ayrıldılar.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

672.592dinleyici toplam
7.300.804skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler

E-Bülten

Universal Music Group Universal Music'in özel turuna katıl, Twisted Sister hakkındaki ürün ve promosyon güncellemelerini al.