Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Warrant

Turnede

Resimler

Warrant
  • 3.517.722
    skroplama
  • 391.902
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Warrant, Los Angeles da gitarist Erik Turner tarafından temmuz 1984’te kuruldu. Grubun ilk üyeleri basist Jerry Dixon ,vokalist Adam Shore, gitarist Josh Lewis, ve baterist Max Asher dir. Vokalist Jani Lane (Shore’un yerini aldı) ve basist Steven «Sweet» Chamberlain (Asher’ın yerini aldı) gruba eylül 1986’da dahil oldular, ve gitarist Joey Allen (Lewis’in yerini aldı) Mart 1987’de takımı oluşturdular. Lane ve Sweet daha önceleri Plain Jane adlı grupta bir çok demo kaydetmişlerdi. Jani Lane de şarkı söz yazarlığına soyundu.

L.A. klüp sahnelerinde dikkati üzerine çeken grup, eylül 1987’ de ilk demolarını Paisley Park Records la kaydetti. The A&M ‘nin hakkı geçtikten sonra, grup Columbia Records ile anlaşma imzaladı ve Nisan 1988’de Dirty Rotten Filthy Stinking Rich ‘ı kaydettiler. 3 şarkı ilgi gördü, biri albümün 2 numaralı şarkısı «Down Boys» 8 nolu şarkısı «Heaven» ve 4 nolu şarkısı «Sometimes She Cries».

Grubun 2. albümü, «Cherry Pie» Mart 1990’da çıktı, Poison grubundan C.C. DeVille, Danger Danger’dan Bruno Ravel and Steve West ve Fiona albümde misafir sanatçı olarak yer aldılar. Hitleri «Cherry Pie», «Uncle Tom’s Cabin» and «I Saw Red» Amerika’da top 10’a girdiler ,3 milyon kopya sattılar. Albüme ismini veren şarkı,MTV’de çok büyük ilgi gördü ve grubun en başarılı single’i oldu.

Yıllar geçtikçe Warrant elemanları değişti fakat müzik aynı kaldı. 1992’de Warrant «Dog Eat Dog» albümünü çıkardı, 1995’te, Ultraphobic. «Belly to Belly» Temmuz 1996’da Japonya’da ve Ekim 1996’da Amerika’da çıktı. «Under the Influence» Mayıs 2001’de piyasaya sürüldü.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

391.902dinleyici toplam
3.517.722skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler