Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Whitesnake

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Whitesnake 70’lerden günümüze uzanan büyük Deep Purple aile ağacının heybetli bir dalı. David Coverdale, Deep Purple’a grubun orijinal vokalisti Ian Gillan’in ayrılması üzerine katılmıştı. Uzunca bir süre Deep Purple’la çalıştı. Grubun efsane albümleri «Burn» ve «Stormbringer»in güçlü sesi ve bestecisi olarak büyük ün kazandı. Devamlı eleman değişimleri yaşayan Deep Purple’dan 1977’de o da ayrılarak kendi grubu Whitesnake’i kurdu.Whitesnake rock tarihinde farklı şeyleri temsil ediyor. Seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de bir hayli fazla. Bir yandan Deep Purple efsanesinin değerli bir parçası, diğer yandan da süslü püslü rock’ın en büyük, en kaygısız temsilcisi.Dönem 70’ler; güçlü solistlerin ve cambaz gitarcıların dönemi. David Coverdale de kendi grubuyla dikkat çekmek istiyordu. Dipten doruğa gösterişli bir imaj yarattı; uzun ve kabarık saçlar, vatkalı ışıltılı ceketler, takılar, çizmeler vs. Kalemi eline alınca da dünyayı çok umursamadı; aşık oldu, fantezilerini dillendirdi ve seks üzerine yazdı.

1984’te yayınlanan «Slide It In»den ‘Love Ain’t No Stranger’ hiti çıktı. 1987 tarihli grupla aynı adı taşıyan albüm ise çok daha görkemliydi. ‘Still Of the Night’, ‘Here I Go Again’ ve 80’lerde yapılan tüm aşk şarkıları toplamalarına giren ‘Is This Love’ın bulunduğu albüm büyük başarı kazandı ve yalnızca Amerika’da 6 milyon sattı. Bu üç şarkı, Coverdale’in daha sonra evlendiği manken Tawny Kitaen’in oynadığı videolarıyla da ünlüdür.

Whitesnake son stüdyo albümü «Restless Heart»ı 1998 yılında çıkardı. Coverdale o günden bu yana, çıkan toplama ve konser albümlerini saymazsak, sessizdi. Grup İstanbul’da 2008 yazında bir festival kapsamında sahne aldı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

990.144dinleyici toplam
16.298.987skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler