Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Whitney Houston

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1963 doğumlu Whitney Elizabeth Houston, annesinin, kuzeni Dionne Warwick’in, ve ciciannesi Aretha Franklin’in izini takip edercesine 11 yaşında kilise korosunda solo şarkı söylemeye başladı. 1978 yılında “Michael Zager Band” grubunun “Life’s a Party” single’ında vokal yapan Houston, aynı senelerde modellik kariyerine başladı. Prodüktörler Michael Bienhorn, Bill Laswell ve Martin Bisi’nin oluşturduğu “Material” grubunun 1982 yılındaki “One Down” albümündeki “Memories” parçasında vokalistliği üstlenen sanatçı, bu parçayla ismini ilk defa müzik arenasında duyurmayı başardı.

Birçok plak şirketinden teklif almaya başlayan Whitney Houston, Arista Records’dan Clive Davis’in albüm teklifini kabul ederek, ilk albümü “Whitney Houston”u 1985 senesinde piyasaya sürdü. Listelerdeki ilk önemli başarısını albümden çıkan single “You Give Good Love” ile yakalayan Houston, “Saving All My Love For You” ile 1 numara olurken, “How Will I Know” ve “Greatest Love Of All” single’larıyla da listelerde 1 numara olmayı başardı. Single’ların bu başarısının yanısıra, albüm de Amerika listelerinde 1 numara olarak, sanatçının şu ana kadar ki en başarılı albümü olarak kabul ediliyor.

1986 yılında “The Greatest Love Tour” turnesine çıkan Whitney Houston, 1987 senesinde 2. albümü “Whitney” ile sevenleriyle buluştu. Albüm, Amerika ve İngiltere listelerinde 1 numara olmayı başarırken, albümden çıkan single’lar “I Wanna Dance With Somebody”, “Didn’t We Almost Have It All”, “So Emotional” ve “Where Do Broken Hearts Go” listelerde 1 numaraya yükselmeyi başardılar. Bu bir bayan sanatçı için rekor sayılırken, Houston “The Moment Of Truth” turnesiyle hayranlarına ulaştı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.377.029dinleyici toplam
17.637.036skroplama toplam
#413 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.