Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Will Young

Turnede

Resimler

Echoes - HQ PNG 5
  • 4.302.536
    skroplama
  • 357.732
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1979 doğumlu olan Will Young, şarkı söyleme tutkusunu üniversitede politika okurken keşfetti. Henüz üniversitedeyken ITV’nin «Bu Sabah» şovunda Simon Cowell’in jüri üyeliği yaptığı «Boy Band Arayışı» yarışmasına katıldı. Grupta yer almaya hak kazanan Will daha sonra grupla ilgili bir gelişme olmayınca okuluna geri döndü.

Mezuniyetinin ardından Londra’da müzikal tiyatro okumaya giden Will, burada Pop Idol yarışmasına katılmaya karar verir. Sayısız elemeden geçtikten ve on üç milyon izleyicinin karşısında sergilediği başarılı canlı performanslarından sonra medyanın yoğun ilgisiyle Şubat 2002’de tüm ulusun «Pop Idol»ü olarak kabul edilmeye başlar. İki hafta sonra ilk single çalışması «Anything is Possible / Evergreen»’in piyasaya çıkmasıyla ilk haftasında 1.1 milyonluk bir satış rakamına ulaşır ve müthiş bir başarı grafiği yakalar.

Will, iki ’bir numara’ hit daha çıkararak yoluna devam eder. TheDoors’un «Light My Fire» parçasının coverını Mayıs 2002’de çıkaran genç adam, aynı yılın Ağustos ayında Gareth Gates ile de bir Beatles coverı olan «The Long and Winding Road»u çıkardı.

Gareth Gates ve Zoe Birkett’la birlikte yurt çapında turneye çıkan Will, Eylül 2002’de GQ Dergisi tarafından düzenlenen ödül törenlerinde «En İyi Çıkış Yapan Sanatçı» dalında aday gösterildi. Ayrıca aynı yıl BBC’nin «İhtiyacı Olan Çocuklar» programı için tüm geliri yardım kuruluşlarına bağışlanmak üzere iki şarkıdan oluşan «Don’t Let me Down / You and I» singleını çıkardı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

357.732dinleyici toplam
4.302.536skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler