Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Yalın

Resimler

Yalın

Dinle, satın al veya paylaş

Satın Al

  • 802.106
    skroplama
  • 70.727
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

30 Mart 1980 İstanbul doğumlu olan Yalın’ın asıl ismi Hüseyin Yalın. İlk bestelerini St. Michel Fransız Lisesinde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu Müzik okulunda gitar dersleri alırken yapmaya başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demoları hazırlamaya başladı.

İlk olarak babasının akşamları ona çaldığı gitarın «Gipsy Kings» tınılarıyla başlayan müzik aşkı ile şimdi güçlü adımlar atıyor ve tamamı kendisine ait şarkılardan oluşan «Ellerine Sağlık» adlı albümüyle Türkiye’de kendi söz ve bestelerini seslendiren en kuvvetli yorumculardan biri olmayı hedefliyor.

Nişantaşı’ndan çıkan ilk popçu olarak Türk müzik dünyasına oldukça hızlı bir giriş yapan Yalın, 1,5 sene süren bir çalışmanın ardından ortaya çıkan «Ellerine Sağlık» adlı albümün ilk klip şarkısı «Zalim» oldu. Prodüksiyonunu Böcek Yapım’ın, yönetmenliğini ise Gürcan Keltek’ın yaptığı Zalim, ünlü müzik kanalı MTV’nin dünya listelerine de bir numaradan giriş yaptı. İlk albümüyle büyük beğeni toplayan Yalın, MTV’ de yayınlanan World Chart Express’te Norveçli ünlü şarkıcı Anastacia’yı geride bırakarak birinci oldu. Zalim’in ardından Murat Küçük yönetmenliğinde «Sonsuz Ol» ve «Günaydın» parçalarına klip çekimi yapıldı.

Müzik şirketi Universal Müzik’in Türkiye’den çekilmesi nedeniyle ilk albümü bir süre sonra yok satan Yalın, Bir Bakmışsın isimli ikinci albümünü 15 Nisan 2005’te Pasaj Müzik’ten çıkardı. İkinci albümünden de «Küçücüğüm», «Bir Bakmışsın», «Keşke» ve «Ben Bilmem» olmak üzere 4 video klip çıkartan sanatçının üçüncü albümü ise 26 Mart 2007’de piyasaya sürüldü. «Herşey Sensin» adlı albümün çıkış parçası da albümle aynı adı taşıyan parça, Herşey Sensin olarak seçildi.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

70.727dinleyici toplam
802.106skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

En Çok Dinleyenler